کاهش 6% تولیدات ایران خودرو

بر اساس گزارش ایران خودرو به سازمان بورس و اوراق بهادار، در طول 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد کمتر خودرو تولید شده است. این گزارش برخلاف اظهارات مدیرعامل ایران خودرو می باشد و می تواند دلیل موجهی برای گرانی خودرو در هفته های اخیر باشد.

به گزارش کارنامه به نقل از ایرنا، ایران خودرو در گزارشی رسمی به سازمان بورس از کاهش 6 درصدی تولید محصولات سواری این شرکت در 10 ماهه امسال خبر داد.

کاهش 6% تولیدات ایران خودرو در سال 1402
کاهش 6% تولیدات ایران خودرو


در گزارش رسمی شرکت ایرانیان خودرو به سازمان بورس، میزان تولید محصولات سواری این شرکت در 10 ماهه امسال 444 هزار و 471 دستگاه اعلام شد.

علیرغم اعداد و ارقام، ایران خودرو در 10 ماهه سال گذشته 474 هزار و 381 دستگاه خودرو سواری تولید کرده که در سال جاری 6 درصد (حدود 30 هزار دستگاه) کاهش داشته است.

بیشترین کاهش تولید ایران خودرو مربوط به گروه پژو با 57 هزار دستگاه (کاهش 20 درصد) و سمند با بیش از 10 هزار دستگاه (کاهش 18 درصد) است.

اوایل سال جاری، مدیرعامل ایران خودرو متعهد شد که تولید خودرو را 50 درصد افزایش دهد.

کاهش تولید و عرضه خودرو توسط ایران خودرو و سایپا به عنوان یکی از عوامل افزایش قیمت در بازار خودرو در هفته های اخیر مطرح شده است.

این مسئله در صورتی اتفاق می افتد که تامین ارز برای واردات مواد اولیه و قطعات مورد نیاز صنعت خودروسازی کشور در سال جاری مطلوب بوده است.

محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی در هفته جاری گفت: از ابتدای سال تا پایان روز دوم بهمن امسال 6 میلیارد دلار ارز در اختیار صنعت خودرو قرار گرفته است که این رقم در صنعت خودرو بی سابقه بوده است. تاریخ کشور

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *